Wakacje z Misiem

całkiem ciekawe propzycje wakacyjne

Wakacje samolotem czy busem

Podróże samolotem stają się coraz mocniej wzięte. A co jeśli udaje się razem z nami nasza pociecha? Czy należy obawiać się takiej wyprawy? Kiedy odpowiednio nastawimy się do podróży, to nie musimy się niczego kłopotać. Im wcześniej uplanujemy lot z pociechami, tym korzystniej. Należałoby mieć świadomość, iż noworodki, które nie skończyły jeszcze siedmiu dni nie mogą lecieć samolotem. 

Ich układ oddechowy i krwionośny są jeszcze za bardzo słabe. W wypadku gdy podróż nie jest konieczna, nie bierz malca które ma mniej niż 2 miesiące życia, bowiem jest dosyć podatne na infekcje. Organizując wyprawę samolotem zdecydowanie musimy zainteresować się jakiego typu zaświadczenia będą niezbędne do lotu samolotem z dziećmi. Najlepiej będzie wybrać połączenie bezpośrednie albo z możliwie najmniejszą liczbą przesiadania się. Dziecko musimy ubrać komfortowo, tak aby mogło spać i przebywać w różnych położeniach. Dziecku do 2 lat nie przysługuje samodzielne siedzenie. 

Ma obowiązek lecieć na kolanach, któregoś z rodziców. Nie mamy możliwości też wziąć odrębnego bagażu. Jednakże możemy wziąć bez jakichkolwiek nadprogramowych kosztów składany dziecięcy wózek albo fotelik bezpieczeństwa, który możemy zostawić tuż przy przejściu do samolotu, a potem odebrać w tym samym punkcie po podróży. Do podręcznej torby powinniśmy włożyć niezbędne przedmioty: paszport dziecka, pieluchy, mokre chustki, parę maskotek, mleko albo inne pożywienie i napoje, ubranko na przebranie, kocyk. 

Czasami jest tak, że przewoźnicy dają podstawowe rzeczy do pielęgnacji dziecka. Samolotowe toalety są zaopatrzone w przewijaki. Po wkroczeniu do samolotu należałoby zapoznać pociechę z,, atrakcjami” na pokładzie: widokiem przez okno, regulacjami foteli. Trzeba ostrzec dziecko o przypuszczalnych odgłosach turbin i podskakiwaniu maszyny na płycie lotniska, aby się nie przejęło. 

Aby pozbawić monotonii trochę lot malucha, niedługo po starcie możemy sprezentować mu nową zabawkę, aby je czymś zająć. Lot to ogromne przedsięwzięcie dla opiekunów. Warto wziąć kilka gierek i zabaw, flamastry, zeszyt. Jedzenie dla dziecka powinniśmy zamówić z wyprzedzeniem. Przyrządzenie jedzenia dla niemowlaków nie powinno być problemem, służą pomocą nam w tym stewardessy. 

Dla większych dzieci można ugotować ukochane jedzenie oraz jakieś zakąski. Wybór soków jest dosyć ograniczony, więc lepiej spakować coś do picia. Nie możemy jednak przeholowywać z ilością zabieranego jedzenia, w szczególności jeżeli podróż przebiega nocą. Przy startowaniu i opadaniu zmienia się ciśnienie, co powoduje zatykanie uszu. Ulgą może być w tym przypadku przeżuwanie gumy, ssanie cukierków, lizaka, ziewanie. 

Co do niemowlaków ulgę przyniesie karmienie piersią lub przez smoczek. Jak można zauważyć lot samolotem z malutkim szkrabem nie musi być kłopotliwa. O ile skorzystamy z paru uwag i przygotujemy wszystko nieco wcześniej nie powinniśmy mieć większych kłopotów, a sama podróż odbędzie się bezproblemowo.