Wakacje z Misiem

całkiem ciekawe propzycje wakacyjne

Bed and Breakfast

Pochodząca z tamtejszych obszarów i zazwyczaj natrafiana na terenie państw anglosaskich propozycja hotelowa B&B, (czyli bed&breakfast) kryje w sobie dwuczłonową definicję oferty, którą przetłumacza się jako po prostu nocleg oraz śniadanie. 

To swego rodzaju typowa dla tamtejszych terenów oferta, w stylu obiekcie hotelowym o niezawyżonych wymaganiach, a w sumie oferowanie skorzystania z kilku pomieszczeń konkretnego domu, w którym jednocześnie bytuje osoba oferująca jego wynajem. Do dyspozycji gościom bywa przydzielona zazwyczaj sypialnia, toaleta, kuchnia, a czasem salon.

Oferty rodzaju Bed&Breakfast są bliskie polskim gospodarstwom turystycznym, jednak umiejscawiane są jednakowo regularnie na terenach większych miast oraz zapewniają jedynie pobyt i śniadanie. Domy na terenie, których korzystać można z oferty Bed&Breakfast umożliwiają zapoznanie się z mieszkańcami domu oraz okazję skosztowania domowych posiłków.

Nazwa ‘breakfast’ to często zwyczajne angielskie poranne jedzenie w skład, którego wchodzą kiełbaski, przysmażane pomidory, bekon, jajka oraz reszta dań. Dzisiaj nazwą Bed&Breakfast określają się obiekty hotelowe niższej jakości, które za mniejsze koszty oferują zakwaterowanie oraz posiłek.