Wakacje z Misiem

całkiem ciekawe propzycje wakacyjne

Dubaj

Dubaj jest miastem specjalnym. Nie tylko dlatego, że tam są położone najwyższe budowle na świecie, ale również z wielu innych pobudek. Poza projektami budowlanymi odbywają się tutaj rekordowe wydarzenia piłkarskie a także kulturalne, konferencje oraz cała masa rekordów Guinnessa, które mogą wydawać się prawdziwą pasją dla miejscowych planistów dubajską siecią zabudowań.

Stolica emiratu Dubaj od kilku lat jest nakierowana na turystykę, stąd też możemy zobaczyć tam znacznie ciekawsze panoramy niż w innych miejscach wypełnionych przez islamistów. Dubaj jest obszarem, w którym przyjezdny chcący odpocząć i poznać nową sferę Ziemi będzie mógł znaleźć to, co jest mu potrzebne. Począwszy od największych wieżowców, a kończąc na najlepszej na kuli ziemskiej hotelowej obsłudze. 

Warto jest wiedzieć, że każdy szczegół w Dubaju jest na najwyższym stopniu – całe miasto jest podporządkowane turystyce i dobrze jest przyznać, że tego typu układ opłaca się dubajskim biznesmanom.

Łatwo jest dostać się na teren Zjednoczonych Emiratów Arabskich. Lata tam tak dużo samolotów, że bez problemu można odnaleźć bezpośrednie połączenie z jakiegokolwiek lotniska w Europie do Dubaju. Turystyczny charakter miasta sprawia, że nie będziemy mieć też problemów z odnalezieniem atrakcyjnego hostelu z przyjemną obsługą a także dubajskim pożywieniem. Wycieczka do tego miasta bez wątpienia jest nadzwyczaj łatwa i niecodzienna, dlatego może być wspaniałym pomysłem na odpoczynek po męczącej pracy.

Poznawanie Dubaju ogranicza się niejako wyłącznie do podziwiania najwyższych zabudowań na globie oraz oglądania dziwnie wyglądających budowli. Do ZEA jedzie się poniekąd po to, aby zrelaksować się nad Zatoką Perską oraz oglądać ten charakterystyczny wygląd bogactwa, który zajął miejscową przestrzeń w ciągu tylko kilku ostatnich lat.