Wakacje z Misiem

całkiem ciekawe propzycje wakacyjne

Enoturystyka

Często standardowe wylegiwanie się na piasku, kąpiel w jeziorze czy przechadzka po górach nie satysfakcjonują bardziej wymagających podróżników. Czekają oni na coś odkrywczego i o wiele ciekawszego. 

Tym oczekiwaniom pragnie sprostać enoturystyka, czyli turystyka dla pasjonatów wina. Jest to turystyka, w której odwiedza się znane winnice na świecie. Jest ona przeznaczona dla tych, którzy kochają smakować wyśmienitego wina jak i regionalnej kuchni, poznawać obyczaje i kulturę danego kraju. Na ogół winnice położone są w pobliżu pięknych miasteczek, które należy obejrzeć. 

Koniecznie trzeba także zajść do miejscowych restauracji, by posmakować regionalnej kuchni i spróbować wina. Naturalnie takie podróże nie są stworzone wyłącznie dla wielbicieli i koneserów wina, więc trzeba połączyć odwiedzanie jakiegoś kraju i zgłębianie jego zwyczajów z kosztowaniem regionalnych smakołyków.

Okres, na który przypada winobranie, czyli pora jesienna lub wiosna jest najlepszym okresem na wybranie się w taką wyprawę. Trzeba przeanalizować wcześniej co chcielibyśmy zobaczyć, posmakować i czego nauczyć, wówczas nasza podróż będzie w zupełności spożytkowana, a my wrócimy z niej uśmiechnięci.


Przejazdy turystyczne po francuskich winnicach organizuje przewoźnik z Zamościa, zobacz koniecznie http://polskafrancja.pl