Wakacje z Misiem

całkiem ciekawe propzycje wakacyjne

Zwiedzamy cmentarze

Niekiedy zwyczajne leżakowanie na plaży, kąpiel w jeziorze czy wycieczka po górach nie satysfakcjonują bardziej wymagających podróżników. Wymagają oni czegoś nowszego i bardziej interesującego, dlatego została utworzona enoturystyka.

Enoturystyka jest pomysłem na podróże dla koneserów wina. Jest to turystyka, w której ogląda się znane winnice na świecie. Jest ona stworzona dla tych, którzy uwielbiają próbować wyśmienitego wina jak i regionalnej kuchni, poznawać obyczaje i tradycję określonego kraju. Przeważnie winnice umiejscowione są blisko ślicznych miasteczek, które trzeba obejrzeć. Koniecznie trzeba też wejść do miejscowych restauracji, by skosztować regionalnej kuchni i skosztować wina. 

Bez wątpienia tego rodzaju wyjazdy nie są przeznaczone tylko dla wielbicieli i degustatorów wina, dlatego należy połączyć zwiedzanie jakiegoś państwa i zgłębianie jego tradycji z kosztowaniem miejscowych przysmaków. Termin winobrania, czyli jesień lub wiosna jest najdogodniejszym okresem na wybranie się w taką podróż. Trzeba przemyśleć wcześniej co mamy ochotę zobaczyć, spróbować i czego dowiedzieć, wówczas nasza podróż będzie całkowicie wykorzystana, a my powrócimy z niej uśmiechnięci.


Enoturystyke po włoskich winnicach organizuje Polonia Bus - http://poloniabus.pl