Wakacje z Misiem

całkiem ciekawe propzycje wakacyjne

Ekologiczne hotele

Niemal wszyscy z nas staje się bardziej uświadomionymi odnośnie tego jak nieodpowiedni wpływ na środowisko naturalne ma zwiększone wzmożenie turystyki. Metodą zapobiegania temu niekorzystnemu zjawisku jest ekoturystyka, która natomiast przyczynia się do tworzenia nowoczesnych obiektów, którymi są ekologiczne hotele.

Czym wyróżniają się tego wariantu hotele od zwyczajnych budynków hotelowych odwiedzanych zwyczajnie przez wycieczkowiczów? 

W głównej mierze przy budowie ekologicznych obiektów zastosowane zostały energooszczędne rozwiązania techniczne używające wznawiane źródła energii, celem zapewnienia przykładowo odpowiedniej temperatury wewnątrz hotelu. Urządzenia, jakie nam to gwarantują to między innymi kolektory słoneczne. W eko-hotelach zagwarantowana jest segregacja śmieci zazwyczaj wykraczająca za 3 najważniejsze kryteria, a zatem papier, szkło, tworzywo sztuczne, dopisując do tego fragmenty elektroniczne a nawet przeterminowane farmaceutyki.

W eko-hotelu spróbować można żywności pochodzącej od lokalnej ludności. Ekologia hoteli zapewnia również podtrzymywanie aktywności osób zamieszkujących określony region. Podejmując dalej temat żywienia serwowanego w eko-hotelach, warto napomnieć o jego częstym wachlarzu różnorodności. 

Hotele typu eko podają potrawy kuchni bezmięsnej, dania dla cukrzyków a także menu utworzone ze składników nie zawierających między innymi glutenu. Ekologiczne budowanie hoteli to obustronny pożytek: ułatwia on klientom spędzanie czasu w miejscu, które jest przychylne środowisku, a właścicielom pozwala dokonać oszczędności związane z grzaniem hotelu.