Wakacje z Misiem

całkiem ciekawe propzycje wakacyjne

Irlandia

Dla wielu osób to głównie Irlandia będzie państwem najznaczniej specyficznym i identyfikującym się z najmocniej pochmurną i deszczową częścią Europy. 

Efekt ten będzie bez wątpienia powiązany w ewidentny sposób z ulokowaniem owego obszaru. Teren zlokalizowany jest na pewnej z wysepek Atlantyku, gdzie linia brzegu mierzy około 1450 kilometrów. Przeto też jadąc na region Irlandii należy pamiętać by zapakować ze sobą deszczochron, bądź sprawdzoną bluzę chroniącą przed deszczem. Znaczna ilość linii brzegu ma do zaproponowania osobom wizytującym ten teren bardzo interesujące panoramy. Pewnym z niezwykle interesujących rejonów, nader dobrze rozpoznawalnych pośród mnóstwa podróżujących zwiedzających ów obszar będą Moherowe Klify. 

Na ich odwiedzanie najkorzystniej będzie udać się piechotą, bowiem nie ma sposobności dogodnego dojechania pojazdem na Klif. Na obszar państwa wybieramy się okrętem wycieczkowym.

Pewnym z najznaczniej szczególnych oznaczeń regionu będzie na pewno jej największe święto, jakim jest bez wątpienia dzień św. Patryka, świętowane siedemnastego marca. Jeden z polskich przwoźników (vlc.pl) w ubiegłym roku organizował specjalne wyjazdy do Irlandii na to święto.

Staje się ono tak istotne dla kraju, że data siedemnastego marca wypada dniem zwolnionym od zajęć. Społeczeństwo w wskazanym dniu raduje się. Interesującą modą rozrywki są balety i harce jak też degustowanie bursztynowego napoju, gdzie najczęstszym jest Guiness. Regionalny taniec jest nadzwyczaj specyficzny utrwalający protest przeciw Anglikom. Ręce pląsających ludzi unoszą się swobodnie a najpokaźniejszą ciekawość budzą nogi pląsających.

Udając się do tego kraju przyszykujmy się na dobrą imprezę jak też fenomenalne spektakle. Jest to teren, gdzie społeczność miewa sympatyczne uosobienie i obszar posiadający sporo cudownych baśni o krasnoludkach. Interesującą rzeczą jest również to, iż tak bardzo dobrze rozpoznawalny w USA Halloween swój zarodek wziął właśnie z tego państwa, gdzie w zasadzie na nowo przybył pod współcześnie przyswojoną definicją.