Wakacje z Misiem

całkiem ciekawe propzycje wakacyjne

Cuda z lodu w Alpach

W austriackich Alpach mamy okazję ujrzeć mnóstwo cudów przyrody, dlatego podróż w te rejony zawsze okaże się fenomenalną przygodą. Świat lodowych olbrzymów jest właśnie takim dziełem stworzonym przez świat przyrody jak też podtrzymywanym przez naturę w na tyle niezwykłym profilu.

Lodowe korytarze części Tennengebirge w austriackich Alpach są reprezentatywnymi formami, gdyż w ich środku nieustannie jest duża ilość lodu, która to dodatkowo jest non stop zaopatrywana bardzo prędko zamarzającą wodą. Trzeciorzędowa grota ciągnie się na długości 42 kilometrów i trzeba zaznaczyć, że kształtuje gigantyczne korytarze, których to istnienie gdziekolwiek na planecie sporo z nas nie chciałaby przyjąć do wiadomości.

Wyjątkowy Eisriesenwelt został odkryty w tysiąc osiemset siedemdziesiątym dziewiątym roku, jednak faktyczna gloria tego miejsca ma swój zaczątek w połowie ostatniego stulecia. Od takiego okresu pieczary będące obok miejscowości Salzburg są rzeczywiście wiele razy odwiedzane przez wczasowiczów mimo tego, że ciężko zajść do ich środka. Trud bierze się z tego, że wejście do grot znajduje się 1641 metrów nad poziomem morza i kawałek drogi do wejścia będziemy musieli przejść pieszo. 


Nie powinno to jednakże nikogo zrażać do wyjazdu busem w tak śliczne rejony, gdyż na przystosowanej turystycznie drodze odszukamy poręcze, punkty gastronomiczne i takie obszary, w jakich możemy bez pośpiechu odetchnąć jak też patrzeć na ładne krajobrazy.

System lodowych jaskiń w Alpach Salzburskich będziemy oglądać w ciemności, gdyż w tak niecodziennym regionie byłoby bardzo trudno doprowadzić lukratywne finansowo oświetlenie. Prócz tego nie otrzymamy sposobności na długie przyglądanie się konkretnym tworom jak też robienie zdjęć, gdyż kolejka przyjezdnych powinna przechodzić gwałtownie w jednym ciągu. Mimo to myślę, że zobaczenie tej ładnej groty, która jest fantastycznym podarunkiem natury dla nas, będzie jedną z najpiękniejszych chwil w naszym życiu.