Wakacje z Misiem

całkiem ciekawe propzycje wakacyjne

Londyn - Anglia

Największe miasto Wielkiej Brytanii jest najbardziej chętnie zwiedzanym terenem na kontynencie europejskim oraz jest częścią najbardziej wziętym na Ziemi. Umiejscowione w centralnej Anglii miasto jest kluczowym punktem gospodarczym globu, położeniem wylotowym mnóstwa interkontynentalnych wypraw oraz co najważniejsze najważniejszym miejscem angielskiego państwa. Każdy wczasowicz orientuje się, że jest to miejsce bardzo ważne i godne zaobserwowania. Nakłaniam do zapoznania się ze zbiorem regionalnych budowli, których pominięcie w trakcie pobytu tam jest znaczącym wykroczeniem.

Najpiękniejszy zegar w Królestwie mógłby stać się miejscem podstawowym. O Big Benie usłyszał każdy wczasowicz, ujrzało go sporo turystów i niezbyt wiele turystów wie o tym, że wysokość tarczy zegara ma aż 7,5 metra. Ciągnąca się na ponad cztery metry wskazówka minutowa od dawna wyświetla wycieczkowiczom obecną godzinę. Bardzo blisko owego zegara umiejscowiony jest Pałac Westminsterski, a więc punkt centralny tutejszego Parlamentu, który przez 400 lat został domem angielskich rodzin królewskich. Stolica Anglii posiada multum sąsiednich budynków o niemałym znaczeniu historycznym oraz ładnej ekspozycji. 

Należałoby przejść się do jak największej liczby ważnych terenów mieszczących się w centrum ziemi londyńskiej. Przez to, że byłem w stanie z niedużej odległości spostrzec ruch pokaźnego mostu w Londynie, będę musiał zdopingować do zobaczenia tak niezwykłego obiektu. Pomimo tego, że ten most opracowany stylem wiktoriańskim podnoszony jest względnie sporadycznie, obejrzenie z bliska masywnej znakomitej budowli, która nadto jest również unoszona, nie może przejść bez niedowierzania.

Jeszcze jedną wielką budową, w tym przypadku występującą nieco wyżej, jest London Eye. Najbardziej przerażające na Ziemi oko z zachwycającą perspektywą w środku tej miejscowości pozwala odważnym ludziom oglądać panoramę zapierającą powietrze w klatce piersiowej. W szczególności zapraszam do London Eye tych bez stresu wysokości i z dużą zuchwałością, bo w przeciwnym razie 30-minutowa trasa na górę może znacząco przestraszyć. Comfort Bus prowadzi usługi związane z przewozem osób do Londynu, proponuję skorzystać z bardzo dobrej oferty tej firmy