Wakacje z Misiem

całkiem ciekawe propzycje wakacyjne

Madera

W mroźne zimowe wieczory najchętniej wylegujemy pod ciepłym przykryciem i się ogrzewamy. Czemu by nie udać się na jakąś rozgrzaną wyspę? Wspaniałą i wartą odkrycia jest Madera. Wyspa ta powstała przez erupcji podwodnego wulkanu. Ta nieduża wyspa wchodząca w skład Portugalii umiejscowiona jest na Oceania Atlantyckim i określana jest wyspą wiecznej wiosny. Termin ten pochodzi od panujących w tym miejscu temperatur, które nie są za bardzo wysokie i wyczerpujące. Średnia temperatur w okresie zimowym waha się na Maderze między 17 a 23°C, a klimat jest łagodny, podzwrotnikowy. 

Także temperatura wody w morzu jest właściwa na kąpiel i ma około 17°C. Pasjonaci windsurfingu i pozostałych wodnych sportów odnajdą tu do tego najlepsze warunki. Wyspa ta jest znana z bujnej i cudownej przyrody, z powodu wulkanicznych podłoży, delikatnego klimatu i opadów. Lasy wawrzynowe jak również lasy będące tu od zawsze zostały włączone na Listę UNESCO. Licznie ukazujące się tutaj drzewa endemiczne , owocujące, krzewy i kolorowe kwiaty mają wpływ na wyjątkowy klimat Madery. Wspaniałą rozrywką będzie przespacerowanie się po lewadach, czyli kanałach irygacyjnych, których najistotniejsza powinnością jest transportowanie deszczówki z północy na południe. Stworzone zostały one w XVI wieku, by farmerzy mogli zasilać wodą swoje pola. Blisko lewad stworzone są ścieżki, których duża część wiedzie przez góry wśród malowniczej roślinności. Różnorodnymi szlakami można dojść, np. do wodospadu Cascada do Risco lub iść przez najwyższe szczyty Madery. 

Na taką wycieczkę powinno się zabrać właściwe buty trekkingowe, kurtkę przeciwdeszczową i latarkę. W pd części wyspy znajduje się większość miasteczek, gdzie w tutejszych knajpach będziemy mieli sposobność popróbować tamtejszych potraw, którymi są ryby. Każdy turysta, który wybierze się na wycieczkę na Maderę znajdzie coś dla siebie. Można tutaj spędzić urlop w aktywny sposób jak również wypocząć wśród zachwycającej roślinności. Liczne atrakcje, które zapewnia wyspa nie pozwolą wczasowiczom zaznać nudy, a przeżycia będą fascynujące.