Wakacje z Misiem

całkiem ciekawe propzycje wakacyjne

Orzysz

Najmłodszy z lądolodów, które wchodziły na obszar naszego kraju w czwartorzędzie pozostawił po swojej działalności niemało śladów, wśród których najładniejszym i na pewno wartym ujrzenia będzie Kraina Wielkich Jezior Mazurskich. Przykładem miejscowości leżących w tym rejonie jest Orzysz. Pomiędzy jeziorami Orzysz oraz Sajno ujrzymy wszystko to, czym te tereny potrafią oczarować. 

Ujrzenie wspaniałości obszaru Mazur okaże się tym większe, iż miasto Orzysz nie wydaje się być centrum regionalnej branży turystycznej i dostaniemy możliwość, aby odprężyć się w ciszy poświęcając się różnorakim aktywnościom pośród domowników i paru pozostałych turystów. Dogodnie jest zdecydować się na Orzysz, który będzie zapewnieniem ożywczego powietrza z daleka od skomplikowanych spraw i osób.

Do orzyskiego wypoczynku mobilizuję wszystkich, którzy marzą by pobyć w łodzi znajdującej się w centrum ogromnego zbiornika. Nie poznałem fajniejszego regionu na przyjemne dla ciała odnawianie sił. W czasie tego typu pór nicnierobienia należy dobrze uchwycić mazurską faunę. To właśnie tutaj istnieje niemało obserwatoriów ornitologicznych jak też dużo sympatycznych zwierząt chętnie zasiedlających tutejsze jeziora. 

W rzeczy samej orzyskie jeziora dopingują także do energicznego odpoczynku, który objawia się w mieście Orzysz głównie pływaniem wymienionymi łódkami, kajakami oraz zwyczajnie- w wydzielonych kąpieliskach.

Orzysz nie ma ogromnej bazy noclegowej, ale bez wątpienia dzisiejszy jej charakter będzie zadowalającym do obsługi podobnej ilości urlopowiczów. Strasznie atrakcyjne będzie wybranie, jakiegoś z obiektów wypoczynkowych przy skraju któregoś ze znajdujących się tu jezior z uwagi na ich umiejscowienie jak też z reguły niską opłatę. 

Udając się do środka Orzysza będziemy mogli się oczarować charakterystycznymi budynkami orzyskiej ziemi, nastrojowym rynkiem i co ważne zasmakować ciut lokalnej kuchni, gdzie posmak niedawno złowionych łososi jest chyba najwyborniejszy w całej Polsce.