Wakacje z Misiem

całkiem ciekawe propzycje wakacyjne

Podróże miłosne

Pewne miasteczka na naszym kontynencie to wyjątkowa mekka dla sporej grupy zadurzonych w sobie ludzi. Nasycona miłością atmosfera poniektórych z tych miasteczek powiązana jest z historią jakiś popularnych zakochanych par. Pozostałe tymczasem magnetyzują zakochanych czymś absolutnie innym. Które europejskie miasteczka poczytuje się za najbardziej romantyczne? Które są perfekcyjnym miejscem na wspaniały pobyt pary zakochanych w sobie ludzi? Wojaże po najromantyczniejszych miastach Europy zacznijmy od Włoch, a ściślej od sławnej, zlokalizowanej w pn-wsch części kraju, Werony. 

 Na pewno każdy z nas wie, iż to dokładnie Werona okazała się być motywacją dla sławnego angielskiego literata Wiliama Szekspira, który użył tego miasta do jednej z najsławniejszych utworów literackich swego autorstwa – Romeo i Juli. 

Werona oglądana jest co roku przez niesłychanie sporą liczbę zakochanych ludzi z przeróżnych miejsc kuli ziemskiej. Pełną miłości atmosferę tego włoskiego miasta urządzają przede wszystkim przepiękne domy z okresu odrodzenia jak również mosty z kamienia, jakie to służą romantycznym spacerom. Inne europejskie miasto dla darzących się miłością ludzi zlokalizowane jest zupełnie w pobliżu. Włoska Wenecja to dokładnie ta lokalizacja, którą swobodnie mianować można europejską metropolią miłości. Dumając o romantycznej Wenecji nie sposób nie napomknąć o cudownych rejsach gondolą po kanałach miast – romantycznego akcentu, jaki to na pewno jako pierwszy kojarzony jest z tym miastem. 

Jednakowo romantyczne są występujące licznie weneckie mosty, pośród których za najsławniejszy uchodzi na pewno sławny Most Westchnień. Na zwieńczenie eskapady śladem romantycznych miast kontynentu Europy nie można nie wyruszyć w stronę Paryża. 

Metropolia Francji to od dawna jeden z przeważnie typowanych planów filmowych, który jak najbardziej jest tłem dla wypełnionych miłością wątków. Pocałunek pod Wieżą Eiffla ma prawdopodobnie specjalną siłę, o czym co roku przekonują się liczni zakochani ludzie. Nazwę romantycznego Paryżowi nie zatwierdza jednakże tylko Wieżą Eiffla. 

Opisywany charakter Paryża dają mu również nietuzinkowa zabudowa, wody Sekwany jak też wspaniałe promenady, którym wspólne udaje się skomponować autentycznie romantyczną atmosferę.