Wakacje z Misiem

całkiem ciekawe propzycje wakacyjne

Rankig hotelowy

Gdy wyjeżdżamy na wczasy lub wakacje mamy nadzieję jak najlepiej wypocząć. Bez względu na to czy wyjedziemy podróż do zagranicznego państwa czy podróżowanie po Polsce musimy wyłonić spośród ofert najlepszy dla nas hotel. Jeśli mówimy o Polsce wiadomo, że ilość gwiazdek wszędzie powinna znaczyć ten sam standard. Jeśli natomiast zamierzamy wyjechać na wczasy za granicą tutaj już sprawa może jawić się delikatnie odmiennie. 

Hotele mające jednakową liczbę gwiazdek w różnych krajach mogą mieć odmienny standard. Podyktowane jest to tym, że każdy kraj niezależnie definiuje warunki do przydzielania gwiazdek. Hotele francuskie posiadają skalę od 0-4 gwiazdek, a już w niemieckich hotelach czy Polsce natkniemy się na ilość gwiazdek od 0-5. Hotele pięciogwiazdkowe to noclegi o największym standardzie, w którym odwiedzającym będą zapewnione wszelakie udogodnienia i przez to są to niewątpliwie hotele najkosztowniejsze. Udogodnieniami takimi będą oddzielne wejścia, ścieżka dla bagażu gości, klimatyzacja, mini barek, sejf, aparat telefoniczny, telewizor. 

Tak w hotelach 5 jak i 4 gwiazdkowych posiłki i trunki podawane są przez cały dzień i noc. Można tu nabyć prasę, a nawet kwiaty. Powinny być zapewnione kanapy wypoczynkowe, okolicznościowy stoliczek i zagwarantowanie wody mineralnej, pościel i ręczniki wymieniane są codziennie. Pokoje w hotelach 3-gwaizdkowych mają TV i aparat telefoniczny. Odwiedzający mają też dostęp do netu, ale nie podają tutaj gorącego picia przez 24 h. 

Oczywiście hotel trzygwiazdkowy jak i o niższym standardzie nie mają w ofercie chronionego parkingu, garażu czy klimatyzacji. Hotele z jedną gwiazdką to pomieszczenia 1-osobowe o wielkości 8 m2, dwuosobowe mają 10m2 wielkości. Nie ma tam na radia czy innych udogodnień.

Jak ktoś nie ma nadmiernie zawyżonych wymogów co do standardów hotelowych i warunków w nim panujących i ważne jest dla niego to, by mieć się gdzie przespać odpowiednie okażą się tutaj hotele jedno- albo 2-gwiazdkowe. W prawie wszystkich krajach szczytowy standard gwarantują hotele pięciogwiazdkowe. To tu będą nam zapewnione wszystkie udogodnienia, za które oczywiście trzeba słono zapłacić, lecz czego się nie czyni dla komfortu i relaksu.