Wakacje z Misiem

całkiem ciekawe propzycje wakacyjne

Rowerem po Wielkopolsce

Wielkopolska przekonuje wszystkich pasjonatów kolarskich wyjazdów do przyjazdu. Początkowe trasy rowerowe były tworzone tu już od 1999 roku, w rezultacie czego stworzony został Wielkopolski System Szlaków Rowerowych. Pierścień Rowerowy Dookoła Poznania został stworzony jako pierwszy. Trasa ta to zamknięta pętla prowadząca dookoła województwa i wynosi 165 km. Całkowity system dróg ma 1500 km, zatem wycieczkowicze nie mogą narzekać. Gdy jesteście zapalonymi rowerzystami przejażdżkę można rozpocząć od Pierścienia. 

Eskapadę możemy wydłużyć na dwa dni i przy sposobności pozwiedzać Murowaną Goślinę, Kórnik czy Stęszew. Zanim wyruszymy w tą interesującą i zachęcającą trasę powinno się przystąpić do rozgrzewki ruszając przez krótsze szlaki, by nabrać praktyki. Takimi ćwiczeniami rozgrzewającymi jest ścieżka krótsza, bo licząca 27 kilometrów i mniej skomplikowana, którą jest szlak obok Warty prowadzący do Wielkopolskiego Parku Narodowego. 

Średnią jeśli chodzi o długość jest trasa Żerkowsko- Czeszewska Ósemka, mająca długość 70 km. Przed dokonaniem wyboru co do ścieżki należy jednak należycie się przyszykować i zadbać o wszystkie niezbędne drobiazgi. Przede wszystkim musisz wykonać rozgrzewkę na mniej wyczerpującej trasie i sprawdzić swoje siły. 

Po czym trzeba przetestować sprawność swojego roweru, czyli hamulce, łańcuch i napompować opony. Trzecim wymogiem jest prawidłowa garderoba, a więc przewiewna i wygodna i przymusowo kask, ochraniacze i kamizelka odblaskowa, które zwiększą ochronę na szlaku. No i finalnym warunkiem wymogiem, ale wartym sprawdzenia jest pogoda, abyśmy na dłuższej trasie nie byli zszokowani ulewnym deszczem albo burzą.

Przejażdżki rowerem to doskonała koncepcja na relaks samemu albo z rodziną czy przyjaciółmi. Wielkopolska czeka na rowerzystów i bez wątpienia sprosta ich przewidywaniom. Z sporej liczby różnych szlaków każdy na pewno znajdzie coś dla siebie.

Czasem jednak ciężko będzie dojekchać np. do Londynu rowerem i tu z pomocą przychodzą firmy przewozowe. Busy często oferują usługe przewozu rowerów np. www.vlc.pl