Wakacje z Misiem

całkiem ciekawe propzycje wakacyjne

Ruchome wydmy

Słowiński Park Narodowy to miejsce występowania najczęściej odwiedzanych w naszym kraju ruchomych gór piasku. Urok zbudowanej z piasku wydmy w pobliżu polskiego morza ściąga dużą ilość wycieczkowiczów chcących na własne oczy ujrzeć tak rzadko spotykaną sztukę natury. Typowo pustynny krajobraz jest niewątpliwie godny zobaczenia i jestem przekonany, że najgorszy leń nie może żałować wyjazdu do obszaru słowińskich wydm. Powinno się tylko zapamiętać o czymś istotnym: za każdym razem mocno wieje silny wiatr! Dobrze nam znane wybrzeże udostępnia cywilizacji ogromny wyczyn środowiska. 

Stosy piasku, które bywają w nieprzerwanym przesuwaniu się to spore góry piachu, które przemieszczają się co roku o kolejne kilka metrów. Nie lada atrakcją jest w rzeczywistości to, że stojąc na wierzchołku jakiejś z form wydmowych można zobaczyć obsypywanie się piachu na własne oczy. Bliskie sąsiedztwo morza dopełnia magii temu miejscu i przejściowe mocne nawałnice na Morzu Bałtyckim mogą przynosić nam silnych emocji w ciągu wylewów na góry piaskowe. Bezsprzecznie jest to region, który może zdobyć nas swoim pięknem i bardzo szybkim postępem przeróżnych zjawisk związanych z pogodą.

Na obszarze Parku egzystują liczne owady oraz płazy. Normalnością jest przeskakiwanie ogromnych ilości malutkich ropuch chociażby na najpopularniejszych trasach przyrodniczych. Sympatycy roślinności będą mieli w tym miejscu świetną szansę ujrzenia także większych rozmiarów ssaków często spotykanych na polskich terenach morskich oraz pojawiające się tu nieraz foki. Symbolem Parku Słowińskiego nie bez kozery jest przedstawiciel mewy, której osobniki będą blisko nas w każdej chwili wspaniałej eskapady.

Bezsprzecznie najciekawsze rozrywki związane z turystyką tego miejsca łączą się z naturą i atrakcyjnością jej ukształtowania na tym terenie. W wolnych chwilach warto jest obejrzeć także latarnię Czołpino albo poligon niemiecki z II Wojny Światowej umiejscowiony w okolicach Rąbki, który był miejscem testów amunicji rakietowej. Dużą zabawą będzie na pewno przechadzka brzegiem morza kończący się dojściem do najdalej umieszczonego w kierunku północnym miejsca tego kraju.