Wakacje z Misiem

całkiem ciekawe propzycje wakacyjne

Sanok

Archanioł Michał jako patron Sanoka musi robić pełno dla tego miasta, bo nastrój i czar jakimi przepełnione jest to miasto powiatowe są najzwyczajniej wspaniałe. Miasto Sanok przynależy, według mnie, do najbardziej pięknych miast w w naszym kraju ze względu na swój ład, spokój a także dobranie przestrzenne budowli do otaczającej je przyrody. Sanok okaże się idealną bazą wypadową w szczególnie przepiękne tereny w naszym kraju – Bieszczady. 

Mimo dużej liczby mieszkańców jest to z reguły miejsce pozbawione tłoku i skutkiem tego pozwalające na otrzymanie równowagi duchowej, tego nieocenionego spokoju i możliwości zrelaksowania się. Nastrojowość Sanoka z pewnością dobrze robi humanistom, których jest tutaj bardzo wiele. Szczególnie wielu pisarzy i poetów upodobało sobie właśnie ten rejon na kontynuowanie swojej twórczości artystycznej albo poszukiwanie natchnienia.

Turyści odwiedzają Sanok nie tylko po to, aby poczuć sanocki klimat. Niezwykle interesujące są tutejsze muzea, w tym w dużej mierze Muzeum Budownictwa Ludowego. Jest to najchętniej odwiedzany w Polsce i jeden z tych najmocniej rozbudowanych na kontynencie europejskim skansen, który poza rozmiarem posiada bardzo dużo innych atutów do zaoferowania. Najlepiej jest zaobserwować architekturę sakralną oraz malarstwo cerkiewne nawet z siedemnastego stulecia. Sanok będzie zasługiwał na uwagę także z tego względu, że jest to jedno z najstarszych terenów górnictwa naftowego na całej planecie. 

Już przed tysiąc osiemset osiemdziesiątym rokiem sanoccy przyrodnicy potrafili zlokalizować tak potrzebne surowce a górnicy w pocie czoła zajmowali się ich wydobyciem. Sanok jest niebywale istotnym polskim miastem i biorąc pod uwagę ułożenie zbytnio wyłączanym. Może to jednakowoż dobra informacja, ponieważ z przyczyny tej nieprzesadzonej popularności miasta możemy fascynować się sanockim klimatem i w spokoju posłuchać jazzowej muzyki na pięknym rynku. Dojazd do Sanoka polecam http://vlc.pl