Wakacje z Misiem

całkiem ciekawe propzycje wakacyjne

Ślub irozwód w 24h?

Połączenie turystyki i rozwodu? Większa część z nas zadaje sobie pytanie co się za tym kryje. No więc w kilku obszarach Europy procesy rozwodowe przeprowadzane są znacznie prędzej niż w innych. Nie od dziś jest znane, że najprędzej wziąć ślub w Las Vegas. Ale i proces rozwodowy przebiega w tamtym miejscu w równie szybkim tempie. Zatem jak komuś zależy na otrzymaniu rozwodu jak najszybciej powinien udać się do USA.

Jeśli ktoś woli pozostać w Europie, nie ma problemu. Niektóre europejskie państwa także łatwo przyznają rozwód, jak chociażby Rumunia. Tamtejsze firmy z chęcią pomagają przyjeżdżającym ludziom w niezbędnych formalnościach. 

Rozwód można tam otrzymać w bardzo szybkim tempie. Jeżeli małżeństwo jest bezdzietne, wystarczy podpisanie przez obu małżonków zaświadczenia i po miesiącu są już wolni. Niekiedy zdarza się, że tylko jedna strona chce rozwodu, w takim wypadku sprawa dostaje się do sądu, lecz i w tym przypadku po kilku miesiącach orzekany jest rozwód.

Podstawowym wymogiem, aby otrzymać rozwód w Rumunii jest to, iż powinniśmy tam być zameldowani. Jednak od czasu, gdy Rumunia wstąpiła do Unii Europejskiej, transfer ludzi jest ułatwiony, a wspomniane wcześniej firmy chętnie pomagają w otrzymaniu zameldowania.

Po załatwieniu niezbędnych formalności i orzeczonym rozwodzie można weselić się wolnością i przy okazji zwiedzić Bukareszt albo odpocząć nad Morzem Czarnym.