Wakacje z Misiem

całkiem ciekawe propzycje wakacyjne

Świąteczne markety Europy

Świąteczne bazarki wpisały się już na stałe w historię jak również zwyczaje sporej ilości miast w Europie. Każdego roku świąteczne bazarki gromadzą całe mnóstwo ludzi, którzy w pewnych miastach mają możliwość odwiedzać je jeszcze przez cały styczeń. Powinno się mieć na względzie, że jarmarki świąteczne to nie wyłącznie fenomenalna okazja do nabycia zdobień jak również prezentów. 

To też możliwość zapoznania dużej liczby ceremoniałów jak też obyczajów, które towarzyszą okresowi świątecznemu w określonym regionie. Jednym z krajów, który znany jest z bożonarodzeniowych jarmarków urządzanych w okresie Świąt, jest Austria. To dokładnie w tym państwie co roku stwarza się jeden z ładniejszych jarmarków świątecznych w całej Europie. Mowa o salzburskim jarmarku, którego nie wyłącznie elementy dekoracyjne, ale również oferowane specjały, nadają mu naprawdę szczególnego świątecznego uosobienia. Świątecznych posiłków nie zabraknie także na jarmarku mającym miejsce w szwedzkim Malmo. 

Zapach korzennych pierniczków jak również grzańca z wina to niewątpliwie to, po czym mieszkańcy Malmo mają możliwość poczuć zbliżające się święta. Chcąc pojąć Boże Narodzenie o ciut odmiennym charakterze niżeli nasze, możemy udać się w okresie Świąt Bożego Narodzenia do Barcelony. 

Słynny jarmark Fira de Santa Lucia to czas nader wyczekiwany przez najmłodszych jego uczestników. Tak naprawdę nie ma na nim Świętego Mikołaja, jednak świąteczny pieniek „Sraj-wujek” również znakomicie zdaje sobie sprawę o tym, że każde dziecko czeka na niespodzianki. Szukając nietuzinkowej atmosfery bożonarodzeniowej, powinno się udać się też w kierunku Francji

Będący na cudownej starówce Alzacji jarmark Colmar to prawdziwy raj dla wszystkich tych, którzy oczekują na święta. Ten jarmark również nie zapomina o najmłodszych. W jego trakcie urządzane są liczne rozrywki w postaci karuzeli czy też skrzyni, do jakiej mogą włożyć swój własny list do Świętego Mikołaja.

Jarmarki organizowane z okazji Świąt Bożego Narodzenia są niezwykle liczącym się wydarzeniem w życiu wielu europejskich miast. Partycypując w niektórych z nich można zobaczyć, że słynne wszystkim porzekadło „co kraj to obyczaj” niewątpliwie odnosi się do Świąt Bożego Narodzenia.