Wakacje z Misiem

całkiem ciekawe propzycje wakacyjne

Zamek w Ogrodzieńcu

Mimo, że nie stoi w obszarze Ogrodzieńca i niekoniecznie jest to zamek, jednak bardziej są to jego pozostałości, to Zamek Ogrodzieniec przez długi czas istnieje jako najważniejszy z punktów Jury Krakowskiej i jeden z istotniejszych obiektów zamkowych w naszym kraju. Po Zamku Ogrodzieniec wybudowanym w XIV-XV wieku zlokalizowanym na Górze Zamkowej zachowało się bardzo dużo części, z których zdecydowanie fascynującym będzie atmosfera tego terenu. 


Idąc w tak piękne obszary regiony powinniśmy zdawać sobie sprawę, że ten zamek posiada własną historię a także wyraźne fatum, którego poczucie mogłoby być dla podróżujących bez wątpienia niemożliwym do zapomnienia wspomnieniem. Ogroniedziecki zamek, jako nawiedziony teren, jest ośrodkiem istnienia wielu mocy z zaświatów i bardzo silnych. Tak czysty, jasny i utworzony z ułożonych skał wapiennych zasobny jest w dużą i co najmniej atrakcyjne zanieczyszczoną moc. Jak mówią legendy na skałach zamkowych ukazuje się co jakiś czas znany pies o czarnej barwie, który przechadza się po ruinach zamku mający oprócz bezustannie palących się oczu obciążenie w postaci niebywale ciężkiego łańcucha. 


Prezentowana niezwykła zmora zjawia się w ogrodzieńskim zamku regularnie i według legendy jest duszą kasztelana z Krakowa, który wizytując średniowieczne obiekty chciałby wystraszyć będących na tak fundamentalnym pomniku historii podróżnych. Podążając przez Szlak Orlich Gniazd w Jurze Krakowskiej ujrzymy sporo robiących wrażenie obiektów zamkowych i w rzeczywistości dobrze jest poznawać podobne podania. 


Jakkolwiek do oglądania tak niezwykłego oraz wykorzystywanego kinematograficznie terenu, jakim jest ogrodzieński zamek, nie musimy prawdopodobnie nikogo zapraszać, tak rozpowszechniana przez ludzi legenda wydaje się być w wielu przypadkach nieakceptowalna. Nie namawiam do podobnego wyjścia w szczególności przez to, że w każdym przypadku należy mieć wiedzę co może nas zaskoczyć na podzamczajskiej ziemi i tajemniczy obraz, który będziemy mogli pokonywać, uzyskuje apogeum dokładnie w podobnie nieokreślonych oraz czarujących