Wakacje z Misiem

całkiem ciekawe propzycje wakacyjne

Zwiedzamy cmentarze

Turystyka cmentarna jest niczym innym jak zwiedzaniem miejsc wiecznego spoczynku. 

Od wieków ludzie przychodzili na miejsca spoczynku świętych i duchowych zwierzchników. W tego rodzaju turystyce najważniejszy jest na pewno sam cmentarz, jego wiek, gdzie jest zlokalizowany, budownictwo i przewijające się o nim podania. Obecnie turystyka ta jest nieco zmieniona i jej pozycja świątobliwa jest dużo pomniejszona. 

Współcześnie wczasowicze z większą chęcią przybywają na miejsca pochówku sławnych ludzi, sław rocka, poetów, działaczy politycznych, itp. Jednym z częściej oglądanych przez wycieczkowiczów cmentarzem jest znajdujący się we Francji Cimetière du Père Lachaise. 

Pochowani są na tym cmentarzu chociażby wokalista The Doors, Molier, a także znani literaci Honore de Balzac, Alfred de Musset i Oscar Wilde. Też mogiła Teodora Morawskiego jest popularnym miejscem odwiedzin, głównie przez polskich turystów.

Podróżujący pragną nowych i oryginalnych sposobów dotyczących podróży i zwiedzania, z tego powodu ten rodzaj turystyki staje się znacznie popularniejszy. Nie musi być ona zasadniczym planem wycieczki, lecz powinno się znajdując między innymi w Paryżu albo USA zwiedzić miejsce pochówku znanych i wspaniałych osobistości albo gwiazdorów.